Ez az oldal a legnépszerűbb! Hm...Miután tényleg ezt az oldalt látogatjátok a legtöbben, hát legyen...
A
mantrák olyan rövid, tömör mondatból álló imák, melyek ismételgetés révén változtatják meg gondolkodásmódunkat. Konyhanyelven: ha egy mantrát (egy mondatot) kellő számban ismételgetünk magunknak, akkor képesek vagyunk a tudattalanunkban esetleg teljesen más programot megváltoztatni, kiütni a körbenforgó, bosszantó gondolatokat, hiszen egyszerre csak egy dologra tudunk gondolni (figyelni persze több gyerekre is megy :).. bocs, 6 gyerekkel hazabeszélek) Szóval: (ennek mikéntjéről bővebben a
Teremtés menüpont alatt) Persze a mantrák lehetnek több mondatból állók is, viszont akkor alakítanak át hatékonyan, ha a lényeget ragadják meg és az igazi bónusz az, ha az érzelmekre is hatnak. Jöhetnek a példák...
Akár egy egész hónapon át a kocsiban vezetés közben (Kövi Szabolcsot, vagy Enya-t hallgatva:-) mondogathatjuk éppen aktuális, elérni kívánt állapotunkhoz legközelebb álló témájú mondatainkat. Majd válthatunk a következő elérni kívánt célunkra. Sok sikeres ember dolgozik egyszerre több célján is. Ott van pl. a Balogh Béla által összeállított 10 parancsolat, ami a tudatalattink teljes átprogramozása. Az ő "receptje" is fél évi(!) hallgatás után hoz igazán alapos változásokat.
Tippek: Elmúlásra: (szakítás, betegség, hály.. - na jó, háj, csak valahogy a kapcsolat a hála szóval.. hmm)
Elengedek mindent, ami már nem tartozik hozzám...
Tisztulásra
Nyugodt, higgadt, szeretetteljes vagyok...
Útkeresésre:
Világosan látom céljaimat...
A hála érzetének növelésére egyszerűen, mint a szög:
Megbocsátok! Köszönöm!
Tavaszi, vagy megérzésre hagyatkozott időpont szerinti tisztításra használhatunk akár "dobdalt". A dobdalok nagy része rövid mantra, Bagdi Bellánál szinte minden dal egy mantra. Szóval létezik egy olyan dal: "...tisztíts meg minket úti porainktól, kinti ártóinktól, benti gátjainktól..." igen találó (a szerzője talán Sólyomfi Zoli, vagy Somogyi István, bocsi, nem tudom :-).
A lényeg, hogy
a tudati megerősítés többszintű tisztulásról szóljon, tehát az adott példára hagyatkozva egy mély, jóérzésű belégzés után: (kilégzésnél)
lelkem megtisztul a gátaktól, testemből távoznak a lerakódások, (belégzésnél pedig)
beengedem a gyógyulást életembe...
A Titok c. film egyik szereplőjének, Joe Vitale-nak a könyvében olvastam az egyik tudattisztítási módszert (10 ilyet ír le a könyvben). Nekem nagyon bejött. Ez a
Ho'oponopono. (Ez a bejegyzés 2010-es és mára, 2015-re nagyon népszerű lett, vagyis másnak is tetszett) A következő a lényege: tételezzük fel, hogy tisztában vagyunk teremtő mivoltunkkal, így ugyebár magunk teremtjük saját valóságunkat, tehát minden történetünket, ami az életünkben zajlik, mi vonzottuk magunkhoz. Ha pedig mi tettük oda mindet, akkor ki is vehetjük onnan, ami nem tetszik, illetve minden szereplőre hatással lehetünk, hiszen mi vagyunk életünk főszereplője. Namost, ami marhaságot én tettem, azért én kérhetek bocsánatot és én is tehetem jóvá. Figyelsz? Akkor az életem összes negatív történetéért (azért is, ami látszólag nem az én hibám, de velem történik meg) bocsánatot kérhetek és jóvá tehetem. Érted? Pofon egyszerű. Négy szót ismételget (mantrázik!!!), amíg az érzelmei meg nem változnak a kellemetlennek értékelt ügyben úgy, hogy önmaga és Szeretett Univerzuma (helyettesítsd, amivel szimpatikus) közé helyezi a kellemetlen szituációt, vagy személyt és mintegy beszélgetésként, amit Istenével folytat, lenyugtatja forrongó érzelmeit. A négy szó: Sajnálom! Bocsánat! Szeretlek! és Köszönöm!
Állati jól működik!
Érdekesség a csakrák és a hangok kapcsolatáról
Nemrég kaptam ezt az érdekes cikket egy kedves barátomtól (kicsit átírtam, de a tartalma sértetlen:-) :
Eleink a ráolvasást, mondókát tulajdonképp mantraként használták "egyéb természetgyógyászati kezelések" kiegészítéseként. Pl. egy szemölcs felszámolására a legalkalmasabb gyógymód, a kertben található, sárga nedvű Vérehulló fecskefű és a hozzá tartozó
ráolvasás/mantra: Mire a nap hétszer felkel, csúnya szemölcs rólam tűnj el! Egyszerű és ennyi költői véna bizonyára mindannyiunkba szorult, így a gyógyító információt két irányból is bevisszük.
Géczy Gábor arra jött rá, hogy a csakráink mindegyike behangolható szolmizációs hangokkal. Ha betegek, vagy csak nagyon fáradtak vagyunk, feküdjünk bele egy kád meleg vízbe úgy, hogy a fejünket is belerakjuk. Öntsünk bele pár csepp, bármilyen illóolajat és keressük meg azt a
dó hangot (énekeljünk) amely a gyökércsakránkra rezonál. Ha megtaláltuk (ezt erősen lehet érezni), akkor énekeljük végig a
ré, mi, fá, szo, lá, ti hangokat is érzésünkre bízva, hogy mennyit időzünk egy-egy csakránál. Így összes csakránkat képesek vagyunk kitisztítani, harmóniába hozni, és aktiválni ezzel lehetővé tesszük szerveink öngyógyulását.
Na, ami talán a legérdekesebb, ha visszafelé olvassuk sorban a hangokat és beillesztjük a megfelelő ékezeteket, ezt kapjuk: ITT ÁLL ŐS FA ÍM ERŐD...
- 7-es, korona csakra ----------- TI ----
IT
- 6-os, harmadik szem csakra - LÁ ---
ÁL
- 5-ös, torok csakra ------------- SO ---
OS
- 4-es, szív csakra -------------- FA ----
FA
- 3-as, napfonat csakra -------- MI ----
IM
- 2-es, nemi csakra ------------- RE ---
ER
- 1-es, gyökér csakra ---------- DO ---
OD
Vajon Kodály Zoltán tudta, hogy az általa elnevezett hangok ezt a titkos bölcsességet tartalmazzák? Vagy egyszerűen
ihletett volt.
Mindenesetre az életfa bennünk valóban ott van a tengelyünkön, gerincünk mentén. Érdekes, ugye?
Önbizalom építő mantrák
Ezek a mantrák már Isten tudja, hány évesek. Talán azért érdemes velük foglalkozni elsősorban, mert könnyen elérhető, vagyis a fejünk mindig kéznél van, tehát működtethetjük úton, útfélen. A mantrák működésére talán az lehet a magyarázat, hogy
az ember tudata néhány másodpercenként mély tudatra "zuhan" egy-egy pillanatra és ilyenkor sikerül végre törölnie azt a sok agyalást, amit egyébként napi szinten végez, illetve egyszerre csak egy gondolatunk tud lenni, azaz kiüthetjük a negatív gondolatunkat egy szebbel, jobbal, bíztatóbbal. Az is segíthet, ha próbaképpen kezdjük ismételgetni ezeket a néha röhejesnek tűnő szavakat és éppen nemigen tudunk hinni benne, mert mondjuk az életünk mély ponton áll. Már az felderítheti a hangulatunkat, ha pl. a kocsiban, vezetés közben, vagy főzés, takarítás, lapátolás, gereblyézés, akármilyen fizikai munka közben próbálunk másra gondolni, mint ami úgy éppen adná magát a napi megoldandó problématengerben.
Soha nem mondjuk, hogy ne! :-)Erről találhatsz kicsit bővebb leírást a meditáció "harmadik alapszabály"-ánál...
Olyan mondatot és ismétlésszámot válasszunk, ami illik hozzánk! Pl. mondjuk fogyni szeretnél néhány kilót. Első szabály: még véletlenül sem használjuk a fogyni szót, mert azzal teremtenénk a kellő felesleget, hogy örökké fogyhassunk, hanem a visszatartás okát fordítjuk át, azaz: "biztonságban vagyok, elengedek minden fölösleges tartalékot...", vagy "egészséges vagyok, szeretem magam..." Itt a súlyhalmozás oka lehetett pl. félelem, vagy az önelfogadás hiánya, ami pedig az önismeret hiányából fakad. Ami az ismétlésszámot illeti, a szám jöhet a születési dátumból, vagy lehet szerencseszám, de mindenképpen 10-nél több legyen! :-)
Itt is az a szabály, hogy
a célra összpontosítsuk a figyelmünket, mert ha az energiánkat a múlt felhánytorgatásába fektetjük, akkor az lesz a jövőnk is. Tehát ha beteg, szegény, rossz kedvű, hízékony volt eddig a jellemző, akkor mostantól: napról napra egyre jobban érzem magam, áramlik hozzám a pénz, akármit eszem, mindig szép vagyok :-) ...stb.
Nem árt, ha immaginációt is alkalmazunk, vagyis képet vizualizálunk, gondolunk a mantrához, meditációhoz... Miután elménk többnyire képek és érzetek formájában fog fel leginkább mindent, ha képpel is alátámasztjuk és (mint már az összes "vonzás törvényekről" szóló könyvben olvashattuk) még érzelmeinkkel is feltöltjük céljainkat, hamarabb érhetünk el látványos eredményeket. Ezt a célt szolgálja az is, ha kedvenc képeinket magunkkal hurcoljuk a táskánkban, betesszük éjjelre a párnánk alá, majd újra visszük magunkkal. Nem azért használ, mert "misztikus varázslat" történik a párna alatt (bár, ki tudja :-), hanem mert naponta többször találkozik a szemünk és így a tudatunk is a célképpel, tehát igyekezni fog valóságunkat ahhoz igazítani.
Érzelmeinket pedig a megfelelő, számunkra kiválasztott
Bach virágeszenciával hozhatjuk harmóniába, hogy a félelmek helyett a vágyaink szülte szárnyak teremtsenek belső békét és külső bőséget.
Csakratisztítás: ami még nagyon népszerű mióta felfedeződött, hogy van nekünk "tudományosan igazoltan hét" ilyen forgó energiamezőnk (kérdezze meg gyógyszerészét..). Bocsi, hogy ilyen cinikus vagyok, de az elmúlt 20 évben annyi túlkapást láttam a csakra-tisztítás terén, amit semmilyen más spiri-megközelítés nem bírt túlszárnyalni. Szóval a csakrák szorosan a testünkhöz kapcsolódó energiamezők és mint ilyenek, a legjöbban a testünkkel lehet befolyásolni a működésüket és NEM a tudatunkkal. Ez van. Én aztán imádom az elmélyülést, a tudatalattit, az "odaát"-ot, de csakrát tisztítani - sajnálom - de a természetben lehet a legjobban, vagyis hiába magasztaljuk fel a csakra-tisztító meditációt, semmi nem tudja felülmúlni az erdei séta, hegymászás, úszás mérhetetlen pozitív erejét..